Miért van az, hogy egyes weboldalak szárnyalnak, míg mások csak nyelik a port mögöttük? A honlapkészítés önmagában nem egy rakétatudomány. Egy üzletileg értékes, bevételtermelő weboldal összerakása sem feltétlenül nehezebb, csupán a megfelelő szemléletmód kell hozzá.
Hol vérzik el a legtöbb honlap?
Tapasztalataim alapján gyakran már azelőtt, hogy egyáltalán megépülnének. Ez sokaknak evidensnek tűnhet, de ha nincs piacképes terméked, akkor nem lesz értékes honlapod sem. Webshopoknál kifejezetten gyakori jelenség, hogy nem előzi meg alapos piackutatás a projektet. Csak azért, mert van egy jó ötleted, nem biztos, hogy meg is fogsz tudni élni belőle.
Mielőtt felcsapnád a laptopod és nekiállnál a weboldal/webshop építésének, vegyél egy mély levegőt, és ugorj vissza pár lépcsőfokot!
A „Mekkmester-rendszer”
Megvan az a rész, amikor Mekk Elek, az ezermester kecske ólat épít a röfi családnak és a tetővel kezdi a munkát, nem az alappal meg a falakkal? Sokan hasonlóan állnak neki az online tér meghódításának. A végeredmény pedig többnyire ugyanaz lesz, mint kedvenc, kétbalkezes mesehősünknél: egy rakás elapazarolt alapanyag. Egy omladozó tákolmány, ablak és ajtó nélkül, ami előbb-utóbb ránk borul. Elpocsékolt pénz egy olyan weboldalra/webáruházra, ami nem lesz hasznos eleme a vállalkozásunknak.

Mit rontott el Mekk Elek?
Mi volt az első hibája? Csak a káposztával foglalkozott és semmi mással. A tervezés hiánya egyenes út a rossz kivitelezéshez. Mielőtt belevágnál a honlapkészítésbe, választ kell kapnod a következő kérdésekre: mit fogsz eladni, kinek és hogyan. Fel kell mérned a piacod, ügyfélköröd igényeit, hogy arra reflektáljon a weboldalad. Ne csak a saját látomásodat akard mindenáron megeleveníteni!
Mi volt a második hibája? Nem tud házat építeni. Ha nem szeretnéd rászánni az idődet, energiádat, hogy megtanuld, akkor érdemes megbízni valakit a kivitelezéssel. Mindenki jobban jár vele: neked lesz egy üzletileg értékes honlapod, a szakértőnek pedig munkája.
Miért ér véget a cikk?
Mert ez nagyon lényeges mozzanta a weboldalkészítésnek, és többet érdemel a téma egy blogbejegyzésnél.
Amennyiben továbbra is érdekel, hogyan lehet bevételtermelő honlapod, itt tudod letölteni az ingyenes könyvemet. Részletesen végigmegyünk az előbb említett kérdéskörön, és azt is megmutatom, mire figyelj oda honlapkészítés közben és után. Akár te építed meg, akár megbízol valakit, a könyvben lévő információk segíteni fognak az elindulásban.
Örömmel veszek minden visszajelzést a könyvemmel/cikkeimmel kapcsolatban. Nyugodtan leírhatod a véleményedet a bejegyzés alatt kommentben, vagy elküldheted e-mailben.
Örömmel veszek minden megosztást, amit a lenti gombok segítéségével tudsz megtenni.
Vélemény, hozzászólás?